Športová činnosť

Orthodox Carp Cup 2019

Priatelia rybári, kaprári, milovníci športového rybolovu. Je to za nami. Skončil 5. ročník Orthodox Carp Cup 2019. Od vody zmizli bivaky, prúty, ľudia. Ale ostali spomienky a dojmy. A tiež niektoré fakty. Najprv k nim.

Pretekov Orthodox Carp Cup 2019 o dĺžke 70 hodín sa zúčastnilo 20 tímov z rôznych kútov Slovenska. Naša krásna voda je nevyspytateľná, výhra je možná s ktorejkoľvek časti, záleží od počasia. A to, bohužiaľ, veľmi neprialo. Prudké ochladenie s poklesom tlaku zastavilo rybu v kŕmení, čo sa prejavilo aj na množstve úlovkov. Chytilo sa 38 rýb (ak sa mýlim, opravte ma) o priemernej hmotnosti 8,22 kg. Celková hmotnosť ulovených rýb bola 312,39 kg. Zaujímavosťou bol aj napriek studenej vode ulovený amur o hmotnosti 11,66 kg. Žiaľ, z 20 tímov ostalo 8 tímov bez bodovanej ryby. Pikoškou bola ulovená šťuka, úhor na zig-rig, dokonca ulovená kačica. Nepríjemnosťou bola drzosť líšky, ktorá vytiahla z vody sak a poškodila pekného kapra. Toľko faktov.

Čo sa týka dojmov, nemôžem hovoriť za samotných pretekárov, každý to prežíval inak, ale z môjho pohľadu to bol, vyjmúc slabú aktivitu ryby, veľmi úspešný pretek. Je neskutočné vidieť, ako sa tímy, medzi ktorými vládne pretekárska rivalita, dali okamžite dokopy, navštevovali sa, pomáhali si, proste krásna priateľská atmosféra. Vždy som vedel, že rybačka spája ľudí (teda väčšinou), ale tu som videl žiarivé príklady. Zišlo sa tu plno priateľov, ktorí si fandili, hecovali sa, priateľsky doberali, ale som si istý, že v prípade potreby sú okamžite ochotní pomôcť si. Aj pre toto milujem tento druh športu, v ktorom v krásnej prírode pri love našich skvostov vznikajú priateľstvá na celý život. Vlastne tu sa šport mení na životný štýl.

Ako bol pretek zorganizovaný zo strany organizátorov, musia posúdiť pretekári. Z pohľadu rozhodcov bolo všetko bezproblémové, všetko klapalo ako hodinky, všetci boli disciplinovaní a vychádzali nám v ústrety. Aj v našej sudcovskej grupe všetko klapalo ako hodinky. Zišla sa výborná partia, dúfam, že aj pretekári boli s našou prácou spokojní. Ak nie, pokúsime sa ju v budúcnosti zlepšiť.
A spomienky? Tie ostávajú, zatiaľ čerstvé, neskôr mi ich fotky obnovia. Navždy vo mne ostanú emócie v očiach úspešných lovcov, sklamanie, keď ryba „spadla“, únava po prebdených nociach, ale aj veselé minižúrky, ktoré utužujú priateľstvá, napäté pohľady na váhu pri väčšej rybe a hlavne radosť víťazov a prajné pohľady ostatných. Toto všetko ma utvrdzuje v tom, že čo robíme, dobre robíme. A som presvedčený, že sa všetci na naše preteky radi vrátia. Už teraz sa neviem dočkať.

Na záver musím poďakovať MsO SRZ Zvolen za krásny revír s nádhernými rybami, ktoré v ňom sú a ktoré si zaslúžia starostlivosť a ochranu. A tej sa im aj od našich členov dostáva. Vďaka patrí aj brigádnickej sekcii MsO SRZ Zvolen za prípravu revíru na preteky. Potom chcem poďakovať ľuďom, ktorí toto celé spôsobili, hlavne Janovi Fekiačovi a Edite Žlnkovej, majiteľom firmy Orthodox Carp, hlavného sponzora preteku. Ďalej Mišovi Pohankovi, Maťovi Rajčokovi a Zolimu Kladivíkovi, ktorí makali ako rozhodcovia. Ďalším kamarátom, ktorí nám nezištne pomohli pri príprave pretekov, úprave altánku, okolia, starostom obcí Dobrá Niva a Breziny za pomoc pri zabezpečení pretekov, gulášmajstrom za ich produkt na konci pretekov, a samozrejme všetkým sponzorom, ktorí sa na tejto akcii podieľali. Všetkých vymenovať nejde, ale všetkým patrí veľké ďakujem.

 

Kontakt

info@srz-zvolen.sk www.srz-zvolen.sk

MsO SRZ Zvolen
J. Švermu 40
960 01 Zvolen
Slovensko

Používate Internet Explorer, ktorý nepodporujeme. Odporúčame tyto prehliedače